Technical Program Committee

Ashwin Ashok

(Georgia State University, US)

Jan Beutel

(University of Innsbruck, AT)

Rachel Cardell-Oliver

(University of Western Australia, AU)

Sandip Chakraborty

(Indian Institute of Technology Kharagpur, IN)

Jiming Chen

(Zhejiang University, CN)

Atis Elsts

(Institute of Electronics and Computer Science, LV)

Anna Förster

(University of Bremen, DE)

Omprakash Gnawali

(University of Houston, US)

Andres Gomez

(TU Braunschweig, DE)

Chaojie Gu

(Zhejiang University, CN)

Mina Guirguis

(Texas State University, US)

Jeremy Gummeson

(University of Massachusetts, US)

Matthias Hollick

(Technical University of Darmstadt, DE)

Jie Hua

(Meta, US)

Karin Anna Hummel

(INSA Lyon, FR)

Kasthuri Jayarajah

(New Jersey Institute of Technology, US)

Salil Kanhere

(UNSW Sydney, AU)

Zerina Kapetanovic

(Stanford University, US)

Sara Khalifa

(Queensland University of Technology, AU)

Hyung-Sin Kim

(Seoul National University, KR)

Ulf Kulau

(Hamburg University of Technology, DE)

Brano Kusy

(CSIRO, AU)

Koen Langendoen

(TU Delft, NL)

Akos Ledeczi

(Vanderbilt University, US)

Zhenjiang Li

(City University of Hong Kong, HK)

Dong Ma

(Singapore Management University, SG)

Yehan Ma

(Shanghai Jiao Tong University, CN)

Michele Magno

(ETH Zurich, CH)

Anna Maria Mandalari

(University College London, UK)

Pietro Manzoni

(Universitat Politècnica de València, ES)

Ramona Marfievici

(Digital Catapult, UK)

Simon Mayer

(University of St.Gallen, CH)

Rajalakshmi Nandakumar

(Cornell Tech, US)

Edith C. H. Ngai

(The University of Hong Kong, CN)

Jorge Ortiz

(Rutgers University, US)

Shijia Pan

(University of California Merced, US)

Przemysław Pawełczak

(TU Delft, NL)

Gian Pietro Picco

(University of Trento, IT)

RR Venkatesha Prasad [VP]

(TU Delft, NL)

Andreas Reinhardt

(TU Clausthal, DE)

Bernd-Christian Renner

(Hamburg University of Technology, DE)

Utz Roedig

(University College Cork, IE)

Kay Roemer

(TU Graz, AT)

Abusayeed Saifullah

(Wayne State University, US)

Nurani Saoda

(University of Illinois Urbana Champaign, US)

Olga Saukh

(TU Graz, AT)

Sougata Sen

(BITS Pilani Goa Campus, IN)

Mo Sha

(Florida International University, US)

Philipp Sommer

(ABB, CH)

Fabrice Theoleyre

(CNRS, FR)

Niki Trigoni

(University of Oxford, UK)

Carlo Vallati

(University of Pisa, IT)

Ambuj Varshney

(National University of Singapore, SG)

Matthias Wählisch

(TU Dresden, DE)

Stephen Xia

(Northeastern University, US)

Yu Yang

(Lehigh University, US)

Matteo Zella

(Niederrhein University of Applied Sciences, DE)

Rong Zheng

(McMaster University, CA)

Yuanqing Zheng

(The Hong Kong Polytechnic University, HK)

Xiaolong Zheng

(Beijing University of Posts and Telecommunications, CN)

Marco Zimmerling

(TU Darmstadt, DE)

Marco Zuniga Zamalloa

(TU Delft, NL)